כל הדרכים להשקיע בביטקוין – בלי לקנות אותו

 

אני אפתח את המאמר בזה שהדרך המומלצת ביותר מבחינתי להשקיע בביטקוין היא למעשה לקנות אותו.
אתם צריכים להבין שכל עוד אין ברשותכם את המפתח הפרטי של הביטקוין שלכם, הוא לא בהחזקתכם ואתם חשופים להתפתחויות אחרות בהשקעה מלבד מחיר הביטקוין.

יש אנשים רבים שמבקשים להשקיע בביטקוין מבלי לרכוש אותו, זאת לרוב בגלל החשש מגניבת הביטקוין, מאיבודו או סתם מחוסר ידע טכני. אז אם בכל זאת חשקה נפשכם להשקיע בביטקוין מבלי לקנות אותו פירטנו עבורכם את שלושת הדרכים לעשות זאת:

  1. השקעה בחוזים עתידיים על מחיר הביטקוין

ממש לפני מספר חודשים השיקו שתי בורסות אמריקאיות מכשירים פיננסים העוקבים אחר מחיר הביטקוין.
כאמור, למשקיע הישראלי הממוצע יהיה מעט קשה להגיע לברוקר שיתווך בינו לבין בורסות אלו בשביל לרכוש חוזה עתידי על מחיר הביטקוין אך זה ללא ספק אפשרי.
הבורסות האמריקאיות הגדולות שמספקות את המוצרים הללו הן בורסת CME ובורסת Cboe.

יש לציין, כי כאשר אתם קונים את החוזים העתידיים על מחיר הביטקוין אתם אינכם מחזיקים ביטקוין בשום שלב בתהליך, אתם למעשה משלמים על השקעתכם בכסף פיאט ומקבלים את תמורת השקעתם גם כן בכסף פיאט.

2.  קניית מניות של חברות בתחום כריית ביטקוין

הדרך השניה להשקעה בביטקוין ללא קנייתו גם כן מתרחשת מדלתות הבורסות המסורתיות, הן בבורסה הישראלית לניירות ערך והן בבורסות האחרות ברחבי העולם.

אם תרצו לבחור במניות שמתעסקות בתחום הביטקוין תצטרכו לקנות מניות שמשקיעות בכריית מטבעות. למי שלא מבין על מה מדובר, כריית מטבעות היא למעשה השיטה ליצור מטבעות ביטקוין חדשות ולאמת את העסקאות שעל הרשת.
פעולה זו דורשת חשמל וציוד שעלותו גבוהה ובתמורה חברות אלו מתוגמלות בביטקוין.
חברה ישראלית הנסחרת בבורסת תל אביב היא חברת “בלוקצ’יין כריה” שירדה כ-90% בשנה האחרונה.
אם תרצו להשקיע במניות של חברות כרייה בינלאומיות תוכלו להשקיע בחברות קנדיות כמו HOT 8 Mining או HIVE Blockchain אם תרצו להשקיע דווקא בחברה אמריקאית תוכלו להשקיע בחברת Riot Blockchain.

יש לציין כי בסוג השקעות אלו ישנם פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון מלבד מחיר הביטקוין למשל: עלות החשמל, מיסים, רגולציות ממשלתיות בכרייה, תחרות ועוד..
על כן יש לבחון טוב את החברות, את הצוות מאחוריהם ואת ההשקעה עצמה.
גם בשיטה זו אתם תשקיעו כסף פיאט ותקבלו תמורה בכסף פיאט.

3. כריית מטבעות בעצמכם

אם אתם רוצים דרך נוספת להשקיע בביטקוין מבלי לקנות אותו תוכלו לכרות מטבעות בעצמכם. אתם תצטרכו להשקיע בציוד המיועד לכרייה ולקחת בחשבון את מחיר החשמל שיגבה ממכם תהליך הכרייה.
כאמור בשיטה זו נדרש מעט ידע טכני בשביל לכרות מטבעות, אך אם אתם מבינים מעט בחומרה, תוכלו למצוא לא מעט מדריכים באינטרנט שיסבירו איך לכרות ביטקוין.

יש לציין כי בהשקעה זו אתם משקיעים כסף פיאט ומקבלים בתמורה מטבעות ביטקוין, זאת בניגוד לשיטות ההשקעה הקודמות בה תקבלו תשלום על השקעתכם במטבע פיאט.

שיטה זו מעט יותר מורכבת מהאחרות, משום שדורשת ידע טכני אך ניתן לקרוא ולהבין יותר לעומק במדריכים שעל גבי הרשת.

avatar
  Subscribe  
תודיע לי על

macro bit © כל הזכויות שמורות