הדרכים לקניית ביטקוין באשראי מישראל

 

הדרך המבוקשת ביותר בישראל לרכישת ביטקוין היא באמצעות כרטיס אשראי. דרך זו מעט בעייתית משום שהבנקים וחברות כרטיסי בישראל מערימות קשיים על קניית ביטקוין באשראי.
כידוע, בנקים בישראל מסווגים את זירות המסחר והברוקרים מחו”ל כזירות הימורים ואינם מאפשרים להעביר כסף לחשבונות הבנק של גורמים אלו.
בנוסף, בחודשים האחרונים החלו בנקים לחסום גם ברוקרים ישראלים שמוכרים ביטקוין, ועסקאות לרכישת ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי נהפכות לעסקאות קשות לביצוע.

לציבור הישראלי עדיין נשארו מספר דרכים בודדות לקניית ביטקוין באשראי.
בדרך כלל, כאשר מדובר בקניית ביטקוין מחו”ל עסקאות בסכומים נמוכים יעברו את התהליך בקלות, אך עסקאות בסכומים גדולים יכולים להיתקל בקשיים.

במאמר הבא אפרט לכם את חמשת הדרכים האפשריות לקניית ביטקוין בכרטיס אשראי מישראל:

 

  1. קניה מאתר coinmama :

רקע

אתר קוין מאמא הוא אתר בבעלות ישראלית עם פעילות גלובלית ענפה בכ180 מדינות, כאשר הפעילות העיקרית היא מכירת ביטקוין בעזרת כרטיס אשראי. החברה פועלת משנת 2013  והינה מראשוני האתרים שאפשרו לישראלים לקנות ביטקוין בעזרת כרטיס אשראי.
בתחילת שנת 2018 החלה לחסום חברת כרטיסי האשראי לאומי כארד את העסקאות של ישראלים מאתר החברה, אך ישנם דיווחים שישראלים רבים עדיין מצליחים לרכוש ביטקוין דרך אתר זה עם כרטיסי אשראי אחרים.

תהליך רכישה

תהליך הרכישה מאתר coinmama מאוד מהיר ונוח.
תחילה, נתבקש לפתוח חשבון באתר לאמת את הפרטים שלנו בעזרת העלאת מסמכים אישיים, לאחר אימות הפרטים ובדיקתם ניתן לרכוש ביטקוין בתהליך קל ונוח.

עמלות

העמלה בקויןמאמא הינה 7%.
העמלות שגובה אתר קויןמאמא מעט יקרות ביחס לחלופת קניית ביטקוין במזומן או בהעברה בנקאית, זאת בגלל הסיכון של מכירת ביטקוין באשראי והיכולת להכחיש עסקה לאחר שבוצעה.

אך ביחס לחברות אחרות שמוכרות ביטקוין בכרטיס אשראי אתר coinmama הוא בעל עמלות סבירות בהחלט.

הגבלות

משתמשים חדשים מוגבלים לקניה של ביטקוין בשווי 5000 דולר.

 

לקניה מאתר coinmama

 

 

  1. קניה מבורסאת CEX :

רקע

האתר הוקם בשנת 2013 ומושב פעילותו בלונדון. CEX היא למעשה בורסה שמשמשת גם כברוקר אשר ניתן להפקיד אליה פיאט בעזרת כרטיס אשראי.
את הביטקוין ניתן לרכוש מפלטפורמה זו ישירות בתהליך קצר ופשוט.
על פי דיווחים שמגיעים אלינו עסקאות בסכומים קטנים של עד 500$ מצליחים לעבור ללא בעיה את משוכת הבנקים הישראלים, וסכומים גבוהים יותר נתקלים לעתים קרובות בקשיים מצד חברות כרטיסי האשראי  הישראליות.

תהליך רכישה

תהליך הרכישה מאוד פשוט. תחילה יש להירשם לאתר, לאחר מכן להפקיד לאתר כסף באמצעות כרטיס אשראי, לאחר הפקדת הכסף מופיעה היתרה באתר ועם היתרה שבאתר ניתן לרכוש ביטקוין.

עמלות

העמלה באתר CEX הינה 8%

העמלות מאתר CEX הם מהיקרות ביותר מבין האפשרויות של הישראלים לרכישת ביטקוין עם כרטיס אשראי, אך בשל הקשיים שחווים הישראלים לרכישת ביטקוין מישראל, דרך זו הפכה לפופולרית.

הגבלות

משתמש שאינו אישר את הפרטים האישיים כולל העלאת צילום דרכון ומסמכים מהבנק, רשאי לקנות ביטקוין בכ-300 דולר.
משתמש שאימת את חשבונו רשאי למשוך סכומים גבוהים.

 

לקניה מאתר CEX

 

  1. חלפן ישראלי bits of gold :

הדרך הנוחה ביותר לקניית ביטקוין באשראי  – מאתר ישראלי בעברית.

רקע

חשוב להדגיש כי קנית ביטקוין מחברת ביטסאוףגולד נעשית למעשה מאתר חברת coinmama(הדרך שציונה בסעיף הראשון).
סביר להניח כי ביטסאוףגולד וקויןמאמא עובדים בשיתוף פעולה, אך אם אתם זקוקים לתמיכה בעברית ולתיעוד העברת כסף לחברה ישראלית, הדרך של קניה מחברת bits of gold תהיה האידאלית ביותר עבורכם.
חברת ביטסאוףגולד הינה חברת חלפנות ישראלית שפועלת משנת 2014, משרדי החברה ממוקמים בשגרירות הביטקוין שברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב.
לישראלים אין כל בעיה לרכוש דרך חלפן זה, אך במקרים של עומסים החברה עוצרת את המכירות לזמן מה בשביל לטפל בהזמנות קיימות.

תהליך רכישה

תהליך הרכישה מאוד פשוט וכולו נעשה בשפה העברית. יש להיכנס לאתר החברה לבצע הזמנה באמצעות כרטיס אשראי ולאחר זמן מה (שעורך בדרך כלל יום עסקים) הביטקוין מגיע לארנק הפרטי.

עמלות

10.95%
העמלות של חברת ביטסאוףגולד הם לא זולות, אך במקרים רבים הדעה הרווחת היא לשלם קצת יותר בשביל לקבל שירות ותמיכה בעברית

הגבלות

ההגבלה לרכישת ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי מביסאוףגולד הינה 17,000 ש”ח, במקרים מסוימים ניתן לחרוג ממגבלה זו בעזרת יצירת קשר עם שירות הלקוחות.

 

לקניה מאתר bits of gold

 

 

4. בורסה ישראלית – ביטס2סי

בשונה משלושת הדרכים הראשונות שהוזכרו הקניה מאתר ביט2סי היא מאנשים פרטיים ולא ישירות מהאתר, לכן הדרך מעט יותר מורכבת אך הזולה ביותר.
אתר ביט2סי מופעל על ידי חברה ישראלית בראשות אלי בז’ראנו החל משנת 2014 ונכון להיום משתמש כזירת המסחר הישראלית היחידה.

תהליך הרכישה

בשביל לרכוש ביטקוין מזירת המסחר bit2c נדרש תחילה לאמת את חשבון השתמש, אימות החשבון דומה לאימות החשבונות בסעיפים הקודמים אותם הזכרנו ונדרש למלא פרטים אישיים בתוספת העלאת תעודה מזהה לאתר.
לאחר שצוות הבורסה אישר את החשבון, ניתן להפקיד שקלים לאתר ולחכות עד שהיתרה מתעדכנת.
לאחר שישנה יתרת שקלים באתר ניתן לרכוש ביטקוין מאנשים פרטיים שמעוניינים למכור את הביטקוינים שלהם.
התהליך מתנהל בדיוק כמו בורסות אחרות בעולם למטבעות דיגיטליים אך היתרון בפלטפורמה זאת שהיא בעברית וכאמור ניתן למלא את היתרה שבאתר באמצעות כרטיס אשראי.

עמלות

0.5%

העמלות שגובה זירת המסחר הם מזעריות ביחס לחלופות האחרות שציינו במאמר, יחד עם זאת מחיר הביטקוין יהיה כפוף לכמות ההיצע שבאתר. יש ימים בהם ניתן למצוא באתר ביטקוין במחירים אטרקטיביים וישנם ימים בהם המחיר של ביטקוין למכירה באתר גבוהה ביחס לחלופות אחרות.

הגבלות

ההגבלה לרכישת ביטקוין הינה 500 ש”ח ליום.

 

לקניה מאתר bit2c

 

5. קניה מאדם פרטי דרך local bitcoins

זוהי דרך מעט מתוחכמת שלא רבים מכירים, איך גם יקרה. דרך אתר לוקל ביטקוין ניתן לרכוש ביטקוין מאנשים פרטיים באמצעות כרטיס אשראי.
אתר לוקל ביטקוין משמש כזירת מפגש בין קונים ומוכרים מרחבי העולם, וכאשר נקנה ביטקוין באשראי מאדם פרטי, חברות האשראי לא יוכלו לחסום את הרכישה משום שזאת אינה זירת מסחר אלא מסחר מול אדם פרטי.

תהליך הרכישה

תחילה, נרשמים לאתר local bitcoins, אחרי הרשמה קצרה מחפשים אדם המוכר ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי. תהליך החיפוש פשוט מאוד נצטרך לבחור באופציה לרכוש ביטקוין, לבחור את המדינה ממנה אנחנו רוצים שהמוכר יהיה (מומלץ לבחור בארצות הברית, כי בישראל נכון לכתיבת שורות אלו אין מוכרים באשראי) ולבחור את את כמות הביטקוין אותה נרצה לרכוש.
לאחר שמצאנו מוכר, מה שנותר לעשות הוא לבצע את העסקה לשלוח את התשלום דרך כרטיס אשראי ולקבל את הביטקוין ישירות לארנק. האתר משמש כקרן נאמנות למען בטיחות העסקה, ומומלץ לחפש מוכרים עם ביקורות חיוביות.

עמלות

משתנה ממוכר למוכר

הגבלות

אם אתם קונים חדש באתר בד”כ המוכרים יאפשרו לכם לרכוש כמות ביטקוין קטנה.

 

לקניה מאתר local bitcoins

 

 

לסיכום, אם יש לכם זמן ורצון לבחון את האופציות האפשריות אנו ממליצים ללכת על המחירים הזולים ביותר, שכן חמשת האופציות הם אמינות ומומלצות.
אך אם אתם מוכנים לשלם מעט יותר בשביל לקבל שירות ותמיכה בעברית ההמלצה שלנו היא לבצע קניית ביטקוין באשראי  מהאפשרויות הישראליות bits of gold או זירת המסחר bit2c.

 

avatar
  Subscribe  
תודיע לי על

macro bit © כל הזכויות שמורות