פאמפ&דאמפ אפשר לעשות מזה כסף ?

התנפחות הפעילות של סחר במטבעות הדיגיטליים הביא עימו רצון עז אצל הרבה אנשים לעשות רווחים גדולים ומהירים.
אחת הדרכים הפופולריות בניסיון להרוויח כסף מהיר היא התחברות לקבוצות הפאמפ ודאמפ, מדובר בתופעה שהולכת וגדלה ונראה שיוצאת מכלל שליטה.
אז מה זה בכלל פאמפ ודאמפ? האם אפשר לעשות מזה כסף? והאם זה מסוכן? בהמשך המאמר נפרט על הנושא.

מה זה פאמפ&דאמפ
פאמפ ודאמפ זו למעשה שיטה לשינוי מחיר נכס (במקרה שלנו מטבע דיגיטלי) על ידי מניפולציה מלכותית בשוק.
כלומר, קבוצה מסויימת מתארגנת בשביל לרכוש מטבע דיגיטלי מסוים ובזמן קבוע מראש מבצעת ביחד פעולת קניה. באותו הרגע שנשלחות פקודות קניה מרובות מחיר המטבע קופץ למחירים גבוהים וזאת בגלל הביקוש הגדול.
אחרי שהקבוצה הצליחה לעלות את מחיר המטבע היא מוכרת אותו ברווח משמעותי.

האם זה חוקי?
שיטת פאמפ ודאמפ לא חדשה, לשיטה זו יש שם נרדף – “הרצת מניות”, בשוק ההון מהלך שכזה נחשב לעבירה פלילית ועלול לגרום לעונש של שנים רבות מאחורי סורג ובריח.
בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים בגלל חוסר רגולציה שיטה זו הולכת וגדלה מיום ליום.

איך זה מתבצע בפועל?
בשביל להצליח ולהשפיע על מחיר מטבע צריך קבוצה גדולה של אנשים שיזרימו באותה שניה בקשות קניה. לכן, צצות להם כפטריות אחרי הגשם מאות קבוצות בטלגרם,בפייסבוק ובכלי המדיה השונים שמאגדות קבוצה של אנשים שמבצעת את הפעולה ביחד.
לכל קבוצה יש אדמינים שמכריזים על תאריך מסויים בו יתבצע הפאמפ, בדרך כלל האדמינים מזכירים כמה פעמים ביום על התאריך והשעה המיוחלת אך את המטבע עליו יתבצע הפאמפ הם שומרים בסוד בשביל שלא תהיה קניה מוקדמת של המטבע.
בשעות שלפני הפאמפ מודיעים האדמין באיזה בורסה נסחר המטבע עליו תתבצע המינפולציה ומבקשים להיות מחוברים לבורסה זו.
בשעת האיקס מכריזים האדמינים על מטבע הפאמפ וזה זמן הקניה של חברי הקבוצה.
ניתן לראות שבתוך שניות מטבע מסויים יכול להעלות מאות אחוזים.
לאחר עליית המטבע מתחילים חברי הקבוצה למכור את המטבע לאט לאט, ולגרוף את הרווחים (או ההפסדים) מהמהלך.

האם אפשר להרוויח מזה?
אז בשביל כתבה זאת חקרנו את הנושא לעומק ונרשמנו לאחת הקבוצות הגדולות בעולם שמבצעת פאמפ ודאמפ. עברנו את כל התהליך שציינו בסעיף הקודם והגענו לרגע המיוחל שבו מכריזים על מטבע הפאמפ.
לא הופתענו שראינו שמרגע ההכרזה המטבע רק ירד במקום לעלות, ואחרי שהעפנו מבט לגרף המטבע ראינו שהיתה קניה מסיבית שתי דקות לפני זמן האיקס.
אז מה קרה כאן?
סביר להניח שראשי הקבוצה קנו את המטבע כמה דקות לפני שהכריזו עליו, וכאשר ההמון הזועם התנפל על המטבע האדמינים החלו למכור אותו ברווחים.

 

אני לא אומר שכל השיטה היא רמאות, אבל סביר להניח שיש הפרשי מעמדות בתוך הקבוצות הללו שאינם מפוקחות ויש אנשים שיודעים איזה מטבע יהיה היהלום הבא הרבה לפני כולם.

 

לסיכום, חשוב להבין אין כסף קל, גם לא בעולם המטבעות הדיגיטליים, גם אם אחרי קריאת הכתבה החלטתם שאתם רוצים לנסות את שיטת הפאמפ ודאמפ צפו בפעם הראשונה מהצד, הסיקו מסקנות ואם החלטתם שקולה בצעו זאת בסכומים נמוכים.

ושוב, זהירות.

 

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
החדש ביותר הישן ביותר האהובים ביותר
תודיע לי על
trackback

[…] אחרי הגשם. לרוע מזלם של המשקיעים, רובם היו מטבעות “פאמפ אנד דאמפ” שמטרתם הייתה גריפת רווחים מהירה ליוצריהם. אותם […]

macro bit © כל הזכויות שמורות