מטבע nimiq (נימיק) – סקירה מקיפה

מטבע nimiq הוא ללא ספק אחד המטבעות הזוכים ליותר סיקור ואהדה מקהילת הקריפטו העולמית, הן בזכות המוצר והן בזכות הצוות המוכשר העמוד מאחורי הפרויקט. יש הטוענים כי נימיק הוא הדור השלישי אחרי הביטקוין והאיתריום לעולם המטבעות הדיגטלים.

סקירה כללית
הרעיון הבסיסי מאחורי מטבע נימיק (NET) זה הפשטות. כלומר, היכולת לכרות,לשלוח ולקבל מטבעות הישר מהדפדפן במחשב ללא צורך בהורדת ארנקים או הסתבכות עם תהליכים מורכבים.
בשביל להתחיל ולהשתמש בארנק נימיק כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאתר האינטרנט של הארנק ולהתחיל להשתמש בו.
ניתן לראות מארנק הבטא שהוציאה החברה, את היכולת לשלוח מטבעות גם בעזרת שיתוף קישור ברשתות החברתיות ולא רק בעזרת משלוח מארנק לארנק.
איך זה עובד? מאוד פשוט, נכנסים לארנק נימיק וממלאים את הפרטים של העסקה – סכום המטבעות וכתובת המקבל.
התהליך מתרחש כאשר מקבלים לינק שאותו ניתן לשלוח באמצעות פייסבוק, טלגרם או וואצאפ לכתובת היעד של המטבעות. כאשר מקבל המטבעות לוחץ על הלינק הוא רואה את המטבעות הישר בארנקו.
בנוסף לתכונה שהוזכרה ניתן לציין שארנק נימיק נבנה בצורה קלה להבנה בשביל תפעול ובעיצוב מרשים.

אך ייחודיות הארנק היא אינה התכונה היחידה שמבליטה את הפרויקט משאר המטבעות. תכונה בולטת נוספת היא צורת הכריה של מטבעות נימיק. מטבע הנימיק נכרה הישר מהדפדפן ואין צורך ברכישת חומרה יקרה בשביל לכרות מטבעות.
נתון זה, מאפשר לכל אחד בעולם לכרות את מטבעות הנימיק. כל מה שצריך לעשות זה לפתוח את אתר האינטרנט המיועד לכריה ולהשאיר את המחשב דולק, הדפדפן יכרה את העסקאות ואתם תקבלו מטבעות נימיק ישירות לארנק כתמורה על הכריה.

היהלום שבכתר
אז הזכרנו את הארנק הידידותי של נימיק ואת צורת הכריה המרשימה, אך ללא ספק הנתון המרשים ביותר של המטבע היא העובדה שהוא נכתב בשפת התכנות javascript, מה שמאפשר למפתחים רבים בעולם לעבוד ולשפר את הפרויקט שכן שפת תכנות זו היא השפה הפופולרית ביותר, גם למפתחים מתחילים.

צוות הפרויקט
הצוות של נימיק מונה בתוכו מפתחים עם רזומה מרשים בחברות הגדולות בעולם, וניתן לעקוב אחר תהליך העבודה השקוף שלהם בערוץ היוטיוב.הצוות נוטה לעלות סרטונים בתדירות גבוהה ובהם הוא מראה את אורך החיים של הצוות ואת תהליך העבודה של הפרויקט. הצוות גר ביחד ועובד על מטבע נימיק מהבית שבו הם גרים.
השמות המובילים בפרויקט :

Robin Linus – מייסד החברה ומפתח בלקוצ’ין. מומחה באבטחת מידה והראשון שהתחיל לעבוד על בלוקצ’ין מבוסס דפדפן
Philipp von – מייסד החברה ומפתח. מומחה באבטחת מידע בעל תואר ראשון בבינה מלכותית ותואר שני במדעי המחשב
Elion Chin – מייסד החברה ואחראי תפעול. בעל דוקטורט ועבר של אקזיט מרשים בעמק הסליקון
Pascal Berrang- מפתח בלוקצי’ן.
Marvin Wissfeld – מפתח בלוקצ’ין
Jeffrey Esquivel – מפתח בלוקציין
Arthur Gervais – אחראי אבטחה
Daniel Mohr – מעצב
Sören Schwert – מעצב
Ricardo Barquero – מנהל קהילות
Frederik Dressel – מנהל קהילות ומחקר
Atua Mo’e – מנהל וידאו

באילו ארנקים ניתן לאחסן את המטבע?
מטבע נימיק נמצא בשלב זה תחת הבלוקצ’יין של איתריום ולכן הוא מוגדר במטבע ERC20, לכן ניתן לאחסן אותו בארנק myetherwallet. בשלב מאוחר יותר כך על פי פרסומי החברה, יהיה ארנק ייחודי לנימיק.

איך קונים את המטבע?
את מטבע נימיק אפשר לקנות באחת הבורסות העולמיות המובילות.
הבורסות בהן ניתן לרכוש את מטבע נימיק הם:

Liqui –
HitBTC –

avatar
  Subscribe  
תודיע לי על

macro bit © כל הזכויות שמורות