איך לקנות איתריום בישראל

איתריום “חוזים חכמים” והעברת כספים, בצורה בטוחה ויעילה.

מטבעות ווירטואלים הפכו להיות שיחת היום בפורומים שונים ומגוונים. ביטקוין המטבע המוכר מכולם שהחל את מהפכת המטבעות הווירטואלים, הפך נושא לדיון סוער על הפוטנציאל העתידי שלו ועל הסכנות הכרוכות בו, כולל שימוש לרעה על ידי גורמים עסקיים או פליליים. בעקבות התפתחויות חדשות בתחום, קם דור שני  לביטקוין אחד מהם הוא איתריום מטבע ווירטואלי המאפשר לבצע “חוזים חכמים”.

איתריום מרחיב את טווח האפשרויות שלנו ובונה רשת מתוחכמת יותר, המאפשרת מסחר אלקטרוני בהיקף נרחב. רוצים לדעת יותר על המטבע החדש? במאמר קצר זה כינסנו עבורכם רקע תיאורטי נדרש וכמובן הסבר מפורט על איך לקנות איתריום בישראל.

איתריום – עולם חדש מופלא

איתריום פותח על ידי ויטיליק פוטרין צעיר קנדי ממוצא רוסי בן 21 שנשר מלימודיו באוניברסיטה. האיתריום בדומה לביטקוין מבוסס גם הוא על מערכת הבלוקצ’יין, וכל עסקה מתועדת ומבוצעת בפומבי. מערכת האיתריום מציעה פתרון זריז ומהיר להעברת כספים, החוסכת את כל המתווכים בדרך. החידוש הגדול של איתריום, הוא מה שמכונה “חוזים חכמים”, יצירה של שווקים מקוונים הכוללת עסקאות שניתנות לתכנות.
“חוזים חכמים” הם בעצם פרוטוקולים דיגיטליים, המאפשרים הסכמים משפטיים בין אנשים זרים, כל זאת באמצעות רשת האינטרנט בלבד. באיתריום החוזים החכמים נכתבים בשפת קוד מיוחדת שפותחה על ידי יוצרי המטבע הווירטואלי. באמצעות שפת הקוד המיוחדת תוכלו להעלות חוזים אל רשת האיתריום. אל החוזים ניתן לגשת באמצעות המערכת על ידי כתובת מיוחדת, כך ניתן לשלוח כסף אל החוזה החכם.
אתם שולחים מטבעות איתריום אל כתובת החוזה, כולל מידע נדרש והחוזה עצמו מחליט באופן אוטומטי אם אתם עומדים בתנאים או לא, אם עמדתם בתנאים העסקה מתבצעת בהתאם לפרטים בחוזה הנתון. חוזים הנעשים בצורה הזאת אינם נתמכים על ידי מערכת משפטית מסועפת האחראית לבדיקת החוזה כולל עמידה בתנאים הנדרשים. זוהי מערכת אלקטרונית יעילה במיוחד הבודקת את ההתאמה לחוזה ובמידה וישנה התאמה העסקה מתבצעת בהצלחה.

מסד הנתונים של איתריום ופתיחת ארנק

האיתריום פועל באמצעות בלוקצ’יין, מסד נתונים גדול, המאפשר לכם לבצע את כל הפעולות הנדרשות עם המטבע הווירטואלי. כל הפעולות שנעשות על ידכם ברשת, מתועדות  במסד הנתונים ובאופן ספציפי הפעולות שלכם נרשמות באמצעות מספר חשבון אישי, זהו מספר הארנק המכיל את מטבעות האיתריום הנדרשות עבור מסחר ברשת. השלב הראשון הוא כמובן פתיחת ארנק לאחר מכן תוכלו לבצע את כל הפעולות האפשריות עם המטבע, העברת כספים, הטמעה של חוזים, צפייה בחוזים של אנשים אחרים ועוד פעולות רבות נוספות. לאחר פתיחת הארנק מגיע השלב החשוב ביותר קניית האיתריום.

איך לקנות איתריום  ב – 2 שלבים

שלב ראשון – פתיחת ארנק
בשביל לקנות את האיתריום הראשונים נדרש תחילה לפתוח ארנק לאחסון המטבעות.
אם אתם רוצים לאחסן את מטבעות האיטריום שלכם על גבי המחשב מומלץ להשתמש בארנק myetherwallet. כל תהליך יצירת הארנק הוא על גבי האינטרנט ולא נדרשת הורדת תוכנה.
לאחר כניסה לאתר האינטרנט www.myetherwallet.com, יש לבחור סיסמא חזקה וללחוץ על הכפתור “create new wallet”.

במסך הבא נדרש להוריד את קובץ שבתוכו שמורה הגישה לארנק הפרטי – יש לשמור על קובץ זה בזהירות, משום שקובץ זה מספק גישה לארנק.
לאחר הורדת הקובץ יש ללחוץ על כפתור “i understand. continue”.

בחלון הבא נקבל את המפתח הפרטי לארנק האיתריום. יש לרשום את כתובת הארנק על פיסת נייר ולשמור עליה. המלצה שלי היא לרשום את הקוד פעמיים ולוודא שהאותיות נרשמו בסדר הנכון.
המפתח הפרטי מאפשר גישה לארנק גם אם אין בידינו את קובץ הכניסה, זהו למעשה קוד הכניסה לארנק מכול מקום, כלומר למי שיש גישה למפתח הפרטי יש גישה לאיתריום שבארנק.
לאחר שמירת המפתח הפרטי יש ללחוץ על כפתור “Save Your Address”

בשלב הבא נדרשת כניסה לארנק. בשביל להיכנס לארנק נבחר באפשרות Keystore / JSON File ונכנס בעזרת הקובץ שנשמר בתחילת התהליך.
יש ללחוץ על Keystore / JSON File —> להעלות את קובץ הכניסה — > למלא את הסיסמא לארנק → ללחוץ על כפתור הUnlock.

בשביל לשלוח איתריום יש ללחוץ בלשוניות התפריט הראשיות Send Ether & Tokens.
במסך זה יופיע בנוסף הכתובת הפומבית לארנק ויתרת האיתריום.

 

 

אם תרצו לאחסן את האיתריום על גבי הסמארטפון שלכם, ניתן להוריד את אפליקציית jaxx מחנות היישומים וליצור ארנק חדש.
במקרה של jaxx ניתן לאחסן גם איתריום וגם ביטקוין על הארנק,  אך במקרה של myetherwallet  אפשר לאפסן רק מטבעות איתריום.

 

שלב שני – קניית איתריום
אז אחרי שיש לכם ארנק איתריום, כל מה שנותר זה להבין איך לקנות איתריום. בישראל ישנם שלושה דרכים לרכישה – באמצעות כרטיס אשראי, בהעברה בנקאית או במזומן.

כרטיס אשראי
הדרך הטובה ביותר לקנות איתריום עם כרטיס אשראי בישראל היא לקנות ישירות מחלפן ישראלי.
החלפן הישראלי היחיד שמוכר איתריום הם חברת bits of gold. כל מה שצריך לעשות, זה להיכנס לאתר האינטרנט שלהם, לבצע הרשמה למלא את פרטי האשראי ולהזמין איתריום.

העברה בנקאית
משום שהבנקים חוסמים נכון להיום העברת כספים לחו”ל לשם רכישת איתריום, הדרך היחידה לרכישה באמצעות העברה בנקאית היא מחלפן בישראל.
גם במקרה הזה כמו בקניה באמצעות כרטיס אשראי החלפן היחיד שמוכר איתריום באמצעות העברה בנקאית הם חברת ביטסאוףגולד.

קניה במזומן
קניה במזומן היא הדרך זולה יותר משני הדרכים הקודמות שציינו, אך היא מצריכה מעט עבודה בשביל למצוא מוכר שמעוניין להיפטר מהמטבעות שלו.
תחילה בשביל לחפש מוכר יש למצוא בקבוצות הפייסבוק והטלגרם השונות המייועדות אדם המעוניין למכור.
אתם יכולים לחפש בקבוצת “מסחר מפוקח בביטקוין” או ב”מסחר ביטקוין בישראל” בפייסבוק, יש שם בדרך כלל את כמות המוכרים הגדולה ביותר.
לאחר מכן, יש לתאם את תנאי העיסקה ולקבוע פגישה. בזמן הפגישה הקונה מעביר את המזומן למוכר, והמוכר מעביר את האיתריום לארנק הקונה.

 

לסיכום, ניתן לומר שהאיתריום הוא הדור השני של תחום המטבעות הדיגיטלים והוא ללא ספק הביא עימו טכנולוגיה חדשה שלא נראתה כמוהה עוד. נסיקת המחיר של המטבע מעידה עליו כפורץ דרך טכנולוגית.
לפני קניית המטבע מומלץ ללמוד לחקור ולהבין יותר לעומק את מרכיביו ואת השלכות ההשקעה, זכרו כי התנודתיות של מטבעות דיגיטלים גובה ומסוכנת מאוד.

 

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Or Gold Recent comment authors
  Subscribe  
החדש ביותר הישן ביותר האהובים ביותר
תודיע לי על
Or Gold
אורח
Or Gold

או שפשוט תיכנסו לטלגרם, חפשו את קבוצות המסחר בביטקויין או באתריום, ותקנו בפגישה ממאות ישראלים בכסף מזומן… עם פחות עמלה 🙂

macro bit © כל הזכויות שמורות